PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31352}
8,0 24 791
ocen
8,0 10 1 24791
7,9 27
ocen krytyków
Metropolis
powrót do forum filmu Metropolis

A co mi tam. Mam zaszczyt upamiętnienia chwili, w której największe dzieło s-f w historii kina posiadło na naszym serwisie 666 głos i zyskało tym samym ocenę 8,88. Niby nic w tym szatańskiego (w końcu kiedyś taka liczba musiała wybić, a to że ocena wypadła akurat ta, no cóż wiele filmów tak ma) ale jest to przyjemna ciekawostka która może pobudzić do niezłej dyskusji. Możliwe że akurat ten film będzie dla mnie czymś wyjątkowym. Kto wie :-).

miryjur

666 nie jest liczbą szatana. To największy gig w historii. Ale ile można to tłumaczyć bubkom.

PetZoo

hm... moze jestem bubkie..ale prosze o wiecej info na ten temat, bo ciekai mnie to. Gdybys mogl rozwinac...

ankon

Dobara nie chodzi o samą bubkowatość w rzeczy samej bardziej o to że dużo ludzie po prostu wsiąknęli w siebie holywoodzką wersję biblii i przekazów.

Wiesz p. chodzi o to że odwrócony krzyż to znak diabła(!?). To było w jakimś filmie dla dramatyzmu scenarzysta postanowił użyć ten gest ni z du.y i z pietruchy i tak już pozostało. A legenda odwróconego krzyża jest z goła inna. Na prośbę św. Piotra który miał być ukrzyżowany odwrócono krzyż na którym miał być przybity bo sam Piotr czuł się gorszy i niegodny Chrystusa i za to że go się wyparł ...

Trzy szóstki też były w jakimś filmie, potem był Omen i 666. Prawdą jednak jest to że nastąpiło przekłamanie tłumaczenia starożytnych manuskryptów ("szatańska sprawka"?). Prawdziwa liczba bestii wg. nowych doniesień to 616 i jest to najbliższe prawdy. gdyż potwierdzone naukowymi odkryciami.
Wiele osób jakoś interpretuje "znaki" i podlicza numerologiczne różne rzeczy aby wyszło 666. M in. Neron miał być tą bestią... czy był oj chyba nie...

PetZoo

"Prawdziwa liczba bestii wg. nowych doniesień to 616 i jest to najbliższe prawdy. gdyż potwierdzone naukowymi odkryciami. "

No ale oficjalnie w apokalipsie św Jana cyfra "jego" imienia przetłumaczona jest jako 666, a to czy naukowo sie zgadza czy nie to inna kwestia bo ponad połowa biblii naukowo ma inne znaczenie a mimo to ludzie wciąż sie do niej odnoszą i mają na myśli oficjalną interpretacje...

PetZoo

Dzieki :D
Mickiewicz tez pisal : a imie jego 44 ... czy jakos tak. Dawno nie czytalam Dziadow, oj dawno :P W kazdym badz razie sluszna uwaga. Symbole maja takie znaczenie , jakie sami im nadajemy. Pozdrawiam!

PetZoo

Petzoo zgadzam sie z Toba "holywoodzką wersję biblii i przekazów"
Ignorancja amerykanów spłyca wszystko aby bylo zjadliwe jak jakis jebany hamburger i przede wszystkim zrozumiale dla przecietnych Boba i Jane.
Np: Bafomet->diabel(koziol) symbol "szatanistów" to bostwo plodnosci! co je tam czcili ci no jak im tam XD ktos go czcil w kazdym razie... Ale mozna z tego zrobic "swietny" scenariusz
Btw numerolodzy dawno udowodnili ze obwod piramidy Cheopsa podzielony przez liczbe apostolow + ilosc dzbanow z kany daje dokladna ilosc welny jaka mozna otrzymac 24 czerwca o 15:00 ze stada owiec liczacego 666 sztuk o ile pasły sie na naslonecznionym stoku ...
Tak na marginesie Niektórzy twierdza ze to nie dana liczba, rzecz, miejsce posiada moc. Ale my ta moc ksztaltujemy. Nawet jesli faktyczna liczba z sensacji obyczajowej jaka jest biblia to 616 to czy zmienia to w jakikolwiek sposob moc trzech szostek jaka zapadla w podswiadomosci ?

cruz707

Widzę że interesujesz się tymi tematami ale tak samo jak mnie zbytnie wydumanie w tym temacie zaczęło odstraszać. Wiedz że dawne przekazy zbytnio zmieszały się z ludzką fantazją i new age. Jedynie takie przekazy jak biblia zawierają część starożytnych prawd. Wiedz że połowa tego co mówi się obecnie to fantazja, a druga połowa to kłamstwo.


Jeśli moc trzech szóstek zapadła w podświadomości to wolałbym żeby to był masowy błąd niż nowa prawda. Każdy chciałby się czegoś tam trzymać...

miryjur

ale 6 czy 666 to liczby bardziej atrakcyjne matematycznie :). I ładniej się mówi 'kto ma rozum niech liczbę bestii przeliczy, a liczba to powiem człowieka, a liczbą jego sześćset sześćdziesiąt sześć' niżeli 'sześćset szesnaście'. To i tak bez znaczenia. Bo zarówno filmy hollywoodzkie jak i biblia to fikcje. Tyle, że kinematograficzna i literacka eh.

Uziel

pamiętacie jak w 6 czerwca (06) 2006 było 666 ... w gazetach było o końcu ;D nawet w "Metro" otym pisali , zaraz koło horoskopów .

ocenił(a) film na 10
miryjur

Przepis na zrobienie tematu z niczego: Weź jakiś kultowy film, zauważ jedną, dziwaczną prawidłowość i napisz o tym temat. :-) Głupota co nie? Pewnie wielu już zauważyło że ten temat jest zupełnie bez sensu, co nie przeszkodziło mi w założeniu go, a wam w ciągnięciu. Ciekawe zjawisko. A co do 666 w Apokalipsie św. Jana, w rozdziale "Rzecz o fałszywym proroku" jest fragment "... a imię jego brzmi 666" czy jakoś tak. Liczba jako taka szatańska istnieje, ale zauważcie co ona robi z ludźmi (Omen jest najlepszym przykładem). W rzeczywistości ja sam jeżdżę autobusem o takim numerze i do tej pory nie wybuchła pode mną bomba. Tak samo jest z nr 13 (notabene miałem taki numer w dzienniku całe życie. Niezły splot zdarzeń) ludzie wierzą w nią lub nie, ale faktem jest że w wyścigach WRC nie ma samochodu o takim numerku :-). Paranoja.

miryjur

A w hotelach nie ma numeru 13 :-), czy to coś oznacza? Chyba tylko to, że ludzie wierzą w takie rzeczy.

A wracając do filmu, Lang to był mistrz obrazów :D

miryjur

ee tam, pierdy gadacie, 666 wzięto, bo 7 to liczba doskonałośi, a 666 to jest liczba jakieś bestii niedoskonalej i tyle.

nihilistka

7 doskonałość, 6 niedoskonałość (bo brakuje 1), 3 to pełnia (bo mamy np. świętą trójcę), więc 3 szóstki => 666 = pełnia niedoskonałości.

:)

ocenił(a) film na 8
miryjur

nie no , ja miałem 7,77 zł na koncie ;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones