PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31352}
8,0 24 780
ocen
8,0 10 1 24780
7,9 27
ocen krytyków
Metropolis
powrót do forum filmu Metropolis

Już wiadomo, że remake tego dzieła powstanie. Wiem że zdaniem wielu ludzi lepiej byłoby, żeby ten film nigdy nie powstał (sama nie jestem z tego faktu specjalnie zadowolona), ale jeśli już dojdzie do realizacji tego projektu, dobrze byłoby, żeby nad remakiem pracowali odpowiedni ludzie.

Kto waszym zdaniem najbardziej nadawałby się do reżyserowania i zagrania w tym filmie?

Moje typy:
Reżyseria - David Lynch (świetnie tworzy klimat, potrafi się posługiwać groteską w taki sposób, by straszyła, a nie śmieszyła), Peter Jackson (facet potrafi podchodzić z szacunkiem do klasyków, a przy tym uatrakcyjnić je dla współczesnego widza bez krzywdzenia oryginału) lub Tim Burton (te same powody, co przy Lynchu)

Aktorzy

John Fredersen - początkowo myślałam o De Niro, ale gdy ktoś rzucił na IMDB, że mógłby tą postać zagrać David Strathairn, olśniło mnie - facet idealnie nadaje się do tej roli!
Freder - na IMDB najczęściej wymienia się DiCaprio/Brada Pitta/Johnny'ego Deppa, ale ja wolałabym tu kogoś, kogo kariera dopiero się rozkręca - może Shia LaBeouf (nie jestem pewna, tak się to pisze) lub James McAwoy?
Maria - moim zdaniem idealną kandydatką byłaby Scarlett Johansson, ale jej raczej nie wezmą ze względu na jej rolę w podobnej tematycznie "Wyspie", która okazała się niewypałem (bynajmniej nie w moim odczuciu)
Rotwang -niezłym wyborem byłby Christopher Walken, ale mam nadzieję, że komuś przyjdzie do głowy zaryzykować i wziąć do tej roli Johnny'ego Deppa
Grot - John Rhys-Davis

ocenił(a) film na 7
Gladka

Czy aby nie wycofano sie z tego projektu?

ocenił(a) film na 7
Gladka

Fredersen- Dustin Hoffman
Freder- Christian Bale- chyba nie jest jeszcze za stary....
Maria- Jennifer Connely
Rotwang- Moze Pacino- trzeba pamietac, ze musi byc to ktos w wieku Joha Fredersena
Grot- Michael Madsen


Zero podobienstwa do odpowiednikow, a z reszta ren remake to i tak bedzie niewypal... jesli bedzie

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones