PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31352}
8,0 24 791
ocen
8,0 10 1 24791
7,9 27
ocen krytyków
Metropolis
powrót do forum filmu Metropolis

23 maja, start o godzinie 20.30
Film wyświetlany w plenerze, na Ołowiance (wyspa na Motławie w samym sercu starówki) z skomponowaną zupełnie na nowo muzyką Abla Korzeniowskiego.

Muzyka na żywo w wykonaniu:
- Orkiestra Symfoniczna Polskiej Filharmonii Bałtyckiej
- Państwowy Chór Filharmonii w Mińsku (przyg. Ludmiła Efimowa)
- Andrzej Korzeniowski dyrygent
- Novika vocal
- Katarzyna Witczak vocal

Wersja odnowiona, 150-minutowa. Start opóźnił się jakieś 40 minut, czekaliśmy na zachód słońca :) Po zachodzie zaczęło się - pierwsze sceny iście genialne. Idealnie dopasowana muzyka, symulowane odgłosy maszyn i miasta, wręcz powalały na kolana. Z czasem muzyka stawała się nieco monotonna, a to dlatego że w dalszej części filmu motywy muzyczne kilka razy sie powtarzały. Jednak ogółem rzecz biorąc wybitny film, świetna muzyka i ten klimat (plener, zmrok, jachty pływające po Motławie) sprawiły, że żałować powinien każdy, kto się nie pojawił. Oby więcej takich seansów. Plus dla Filharmonii też za to, że przed wejściem można było kupić wejściówkę za 2 zł.

rotman

Byłem, widziałem i potwierdzam powyższe słowa. Warto było marznąć cały wieczór. Zapraszam na mój filmwebowy blog, tam postarałem się dokładniej opisać cały pokaz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones