PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=711070}
5,9 1 168
ocen
5,9 10 1 1168
No Man's Sky
powrót do forum gry No Man's Sky

Nie miałem okazji zagrać w "No Man's Sky" tuż po premierze. Grę zakupiłem dopiero po aktualizacjach więc nie mam porównania do tego jak wyglądała w 2016 roku. Niepochlebnych opinii było jak wiadomo sporo. Co jednak mogę powiedzieć o stanie produkcji na dzień dzisiejszy? Mianowicie to, że jest to jeden z najwspanialszych sandboxów w jakie miałem przyjemność zagrać.

Nie jest to gra która skupia się na fabule, choć takowa oczywiście istnieje. Opowiadana historia to tylko przyjemny dodatek. Muszę jednak przyznać się, że po 348 godzinach spędzonych w "No Man's Sky", ledwo fabułę liznąłem. Naczelnym celem gry ogólnie rzecz biorąc jest rozbudowa, wytwarzanie wartościowych przedmiotów i oczywiście zarobek. Jednak pierwsze skrzypce gra tutaj rozbudowa bazy, a co za tym idzie pozyskiwanie nowych komponentów do jej upiększania. Jak będzie ona wyglądać, to już zależy od kreatywności gracza. Można tutaj ograniczyć się do małego lokum, bądź też próbować swoich sił w tworzeniu wielkich, dopracowanych konstrukcji.

Do tego oczywiście dochodzi polowanie na nowe statki, oraz ich ulepszanie. Plus zabawa z frachtowcem i fregatami. Acha... i jeszcze egzopojazdy... No i oczywiście farmy gdzie hodujemy przydatne rośliny, oraz takie gdzie wydobywamy minerały. Tak, gra oparta jest na zbieractwie. Jeśli ktoś tego nie lubi, ceni sobie bardziej opowiadaną historię lub intensywną akcję, może się od tej produkcji szybko odbić. Jednak dla gracza, który ceni sobie swobodę w dążeniu do własnych celów, "No Man's Sky" oferuje ogrom możliwości.

Może i jest to gra, która zasypuje nas toną bajerów dla... samych bajerów. Jednak kiedy dla jednych jest to wada, dla innych jest to po prostu sposób na miłe spędzenie czasu. Ja jestem w drugiej grupie. Wiele godzin gry za mną, ale jeszcze wiele przede mną.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones